Jest wiele ras kotów, lecz szczególnie interesującym przykładem jest Maine coon. Koty te wyróżniają nie tylko wielkością, ale i innymi przymiotami. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej rasy, zapraszamy do dalszej lektury tego tekstu.

Kocia rasa Maine Coon wyróżnia się na tle innych przedstawicieli kotów nie tylko samą wielkością, ale również i innymi przymiotami. Są one bowiem niezwykle towarzyskie i przyjazne, a do tego bardzo szybko się uczą. Do tego są też towarzyskie.

Wygląd zewnętrzny

Już na pierwszy rzuty oka widać, że koty te są silne i mają muskularne ciało. Pysk tego zwierzęcia jest kanciasty i przytwierdzone są do niego wysoko i szeroko rozstawione uszy. Sierść tych kotów jest gęsta i długa, a jej podszerstek wyróżnia się pokaźnym, lśniącym i włosem okrywowym o właściwościach wodoodpornych. Maine Coon ma uszy zakończone charakterystycznymi pędzelkami, które występują również na łapkach. Warte podkreślenia jest to, że kot ten może mieć aż 30 różnych kolorów. Ich oczy z kolei mogą mieć barwę miedzianą, zieloną bądź też złotą.

Usposobienie maine coona

Chociaż są to duże koty, to mają szalenie łagodne usposobienie. Podobnie jak psy również przywiązują się mocno do ludzi. Liczy się dla nich opiekun, a nie dane miejsce. Zatem można z nimi nawet podróżować, a będą szczęśliwe, jeśli towarzyszy im bliska osoba. Koty te uwielbiają wręcz towarzyszyć ludziom w codziennych czynnościach. Analogicznie jak inne rasy, tak też i rasa Maine Coon ceni sobie wspólne zabawy i pieszczoty. Trzeba im więc poświęcać nieco uwagi, bo pozostawione w samotności cierpią i źle to znoszą. Koty te doskonale czują się w obecności innych zwierzaków, lecz zawsze dążą do tego, by same być na szczycie hierarchii. Mogą nawet żyć z psami, ale z racji silnego charakteru mogą go podporządkować sobie. W przypadku, kiedy nasz pupil ma być kotem niewychodzącym poza obszar domostwa, o należy mu zapewnić wolną przestrzeń. W przeciwnym razie będzie apatyczny i osowiały. Do tego łatwo o nadwagę, a więc odpowiednią ilość ruchu i zabaw jest tu wręcz wskazana.

Maine Coony to naprawdę unikalne koty i da się w ich usposobieniu odnaleźć całą paletę fantastycznych cech. To nie tylko koty uwielbiające zabawę, pieszczony, bo także równie mocno cenią sobie błogie wylegiwanie się w ulubionym miejscu. Są one charakterystyczne nie tylko z racji wyglądu, ale psiego charakteru. To przywiązanie do opiekunów nadaje im uroku. To wszystko złączone razem wpływa jednoznacznie na fakt, że Maine Coon jest jedną z chętniej wybieraną ras kotów domowych w naszym kraju.