Królik może być dobrym przyjacielem

Zwierzęta są bardzo ważną częścią życia wielu osób. Często wybór pada na psa, jest bowiem określany jako najlepszy przyjaciel człowieka. Jednak w przypadku małego domu albo mieszkania, warto wybrać nieco mniejsze zwierzątko, które wymaga mniej opieki. Takim zwierzakiem jest królik, który może okazać się równie dobrym przyjacielem jak pies.

Duże rasy królików

Królik to doskonałe zwierzę do małego domku czy mieszkania. Z pewnością sprawdzi się również jako pupil dla dziecka. Trzeba oczywiście opiekować się nim w odpowiedni sposób, jednak z pewnością jest to łatwiejsze zadanie niż w przypadku psa. Duże rasy królików, które warto wybrać to na przykład:

  • Francuski Baran – może ważyć około sześciu kilogramów. Posiadają dużych rozmiarów głowę oraz uszy, które zwisają po jej bokach. Francuski baran posiada silne tylne łapy. Futro jest bardzo miłe w dotyku, określane więc mianem jedwabistego.
  • Morawski Olbrzym – waży około pięciu kilogramów. Posiada krótką szyję, ale dużą głowę. Włos tego królika pięknie połyskuje, a barwa futra jest niebieskawa.
  • Inne rasy dużych królików to na przykład królik lotaryński, radziecki czy białe olbrzymy.

Decydując się na królika, warto pamiętać o tym, iż potrzebuje od odpowiedniej opieki. Warto zapewnić mu odpowiedniej powierzchni klatkę, dostęp do świeżej wody i pełnowartościowego pożywienia. Należy również pamiętać o tym, iż króliki potrzebują kontaktu z właścicielem i regularnej możliwości wyjścia także poza klatkę. Warto urozmaicać zwierzakowi czas, poprzez udostępnianie mu ulubionych i ciekawych zabawek przeznaczonych dla królików. To warunki konieczne, aby królik był szczęśliwy i czuł się komfortowo.

Podsumowanie

Warto mieć w swoim domu zwierzaka. Często ludzie wybierają psy, jednak dobrym przyjacielem mogą być także inne pupile. Tak na przykład królik jest również dobrym wyborem. Dla fanów dużych ras, można polecić na przykład Francuskiego Barana, Morawskiego Olbrzyma czy inne rasy, które określane są jako duże. Mimo tego, iż królik wymaga mniej opieki niż na przykład pies, wciąż potrzebuje odpowiednich warunków. Należy zapewnić więc odpowiednią klatkę, dostęp do świeżej wody i odpowiedniego pożywienia. Warto również zapewnić królikowi zabawki oraz regularny kontakt z właścicielem. Dzięki zapewnieniu tych warunków, można zyskać dobrego przyjaciela. Duże rasy także mogą okazać się bardzo przyjazne, i niewątpliwie wzbudzą zachwyt innych.