Wiele psiarzy kojarzy rasy psów, również taką rasę jak Labrador. Jest to pies bardzo radosny, ufny i łagodny, idealny towarzysz rodziny. Jednak jak pies każdej rasy ma swoje wady lub nietypowe zachowania. Omówimy sobie jakie labrador zachowanie może wykazywać podczas codziennych czynności, spacerów lub zabaw. Może to zaskoczyć wielu właścicieli labradorów.

Sprytny manipulant – Labrador zachowanie

Labrador potrafi często oczekiwać jedzenia i smaczków niekoniecznie za wykonane polecenia. Umiejętnie manipuluje ludźmi robiąc smutne minki i prosząc o przysmak tworząc iluzję biednego i pokrzywdzonego pieska. Zapewne kojarzycie oczy słynnego kota z jednej z bajek? To właśnie podobną minę wykorzystuje Labrador aby pozyskać jedzenie lub smaczek od domownika.

Co ciekawe Labradory potrafią żebrać nawet od obcych czy osób z którymi utrzymują sporadyczny kontakt. Mają swoje sztuczki którymi mamią i proszą o kolejne przysmaki. Okazuje się mimo wszystko, że ich manipulacje mają pozytywny skutek i otrzymują przysmak nawet od obcej osoby. To dopiero sprytny piesek.

Łagodny charakter do każdej istoty

Co ciekawe Labradory to psy bardzo towarzyskie nie tylko w stosunku do ludzi, ale także do innych psów wszystkich ras, a nawet do innych zwierząt takich jak np. koty. Oczywiście zachowanie łagodności i zaufania wiąże się z pracą socjalizacyjną psa już od wieku szczenięcego. Warto przyłożyć się do tego okresu rozwoju psa, aby ostatecznie wyrósł z niego przyjazny naturze piesek.

Labrador psem dobrym dla dzieci

Jak niewiele psów to właśnie Labradory są idealnymi kompanami dla najmłodszych domowników. Psy te są lojalne, cierpliwe i chętne do zabaw czy współpracy. Mimo wszystko nie warto zostawiać dziecka i psa bez opieki, aby nie skończyło się to źle. Labradory są także dobrym kompanem dla starszych dzieci, gdyż wspólne zabawy, spacery i czas szybko zrodzą piękną relację między człowiekiem a psem co zaowocuje oddaniem oraz ogromnymi pokładami miłości ze strony psiego przyjaciela. Warto poświęcać czas swojemu Labradorowi, aby ten był szczęśliwy i po prostu kochał swoich właściciel.

Podsumowując

Labrador to wspaniały członek rodziny, który obdarzony uwagą i czasem będzie wspaniałym towarzyszem i przyjacielem całej rodziny. Należy pamiętać, że pies to nie zabawka i należy o niego dbać, kochać go, ale też zachować odpowiednią ostrożność, a w przypadku jakiejkolwiek agresji ze strony psa natychmiast udać się do behawiorysty.