Chciałbyś mieć kota, ale nie boisz się jego indywidualnego charakteru? Warto zainteresować się specjalną rasą Maine coon czyli kot z charakterem psa . Niemożliwe? A jednak! Możliwe i niesamowite. Postaram się przybliżyć Ci jaka z zachowania jest rasa Maine coon i czym się charakteryzuje.

Jak to możliwe, że istnieje kot z charakterem psa

Najbardziej popularne pochodzenie rasy kota Maine coon to długi czas ewolucji i licznych przystosowań do otaczającego świata. Inne teorie głoszą, że jest to skrót od stanu Maine i rozwinięcie słowa racoon czyli szop pracz. Istnieje bowiem podejrzenie, że rasa Maine coon pochodzi od właśnie szopa pracza. A jaki jest to kot z charakteru?

Przede wszystkim rasa Maine coon wyróżnia się lojalnością i oddaniem właścicielowi. Kot ten lubi spędzać każdą wolną chwilę ze swoim właścicielem. Jest bardzo towarzyski i chętny do ciągłych zabaw z innymi zwierzakami, a nawet z dziećmi.

Psi charakter kota a wychowanie

Koty rasy Maine coon powinny przede wszystkim być wychowywane według ściśle określonych zasad, tzn. mieć dokładnie pokazywane co jest dobrym zachowaniem, a co złym. Wychowanie tego kota nie powinno wiele odbiegać od typowego wychowania psa. Jest to związane właśnie z jego charakterem. Koty te są bardzo podatne na naukę, szybko poznają nowe wzorce zachowania, dlatego tak ważne jest, aby od początku stawiać mu granice, które musi respektować.

Jak wygląda zabawa z kotem z psim charakterem

Maine coon bardzo lubi, gdy coś się wokół dzieje, chętnie przebywa wśród gości nierzadką ściągając na siebie ich uwagę. Jest to kociak bardzo ceniący sobie uwagę jak największego grona osób. Warto pamiętać, że te koty posiadają bardzo dominujący charakter przez co mieszkanie z innymi zwierzakami może doprowadzić do sytuacji w której to kot będzie dominować stadem w domu. Koty te swoim dominującym charakterem potrafią zdominować nawet większe psy co może wydawać się niecodziennym widokiem, jednak jest to całkowicie normalnym zachowaniem.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że kot z psim charakterem jest bardzo towarzyski, chętny do zabaw i przebywania ze swoimi właścicielami. Nie jest to najlepszy towarzysz, jeśli planujesz częste opuszczanie domu na długie godziny czy pracę, która wymaga częstych podróży. Maine coon bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli i tęskni za każdym razem, kiedy musi zostać sam. Nic dziwnego, przecież to wyjątkowy kot z charakterem psa . Warto o tym pamiętać.