Masz psa u którego wykryto liczne alergie pokarmowe? Zastanawiasz się więc jakie mięso dla psa alergika wybrać? Nie jest to łatwe zadanie, gdyż mięso jest jednym z ważniejszych składników psiej diety, jednak warto spróbować podać psu mięso, które nie uczula, lub takie, które uznawane jest za nieuczulające.

Jakie mięso dla psa alergika – dobór odpowiedniej karmy

Wybór odpowiedniego mięsa dla psa posiadającego liczne alergie pokarmowe nie jest zadaniem łatwym. Warto jednak zapoznać się ze składem karmy dla psa i sprawdzić czy znajdzie się taka karma, która w pełni odpowiada wszystkim ograniczeniom alergicznym. Jeśli jednak nie możesz znaleźć takiej karmy warto przygotowywać pokarm dla psa własnoręcznie. Pamiętaj, że jedzenie dla psa nie powinno zawierać przypraw, warto postawić na gotowane mięso. Jednak mięso jest tutaj elementem na który warto przede wszystkim zwrócić uwagę.

Dziczyzna

Dziczyzna jest mięsem uznawanym za słabo uczulający. Warto dopytać weterynarza i jeśli wyrazi zgodę spróbować podać takie mięso swojemu psu. Dziczyzna jest mięsem dość podobnym do mięsa wieprzowego co może spowodować, że pies nie zauważy większej różnicy podczas jedzenia, a Tobie da to wysoki komfort, gdyż nie będziesz się już zastanawiać czy pies może takie mięso zjeść bez większych rewelacji na żołądku.

Warto jednak postawić nie tylko na dziczyznę, a spróbować podać psu inne, mniej popularne wśród ludzi mięso.

Jagnięcina

Jagnięcina jest także mięsem, które nie powinno zbyt mocno uczulać. Warto spróbować podać je psu, oczywiście przy założeniu braku zastrzeżeń ze strony weterynarza. Jagnięcina zawiera wiele pożytecznych substancji, które z wysoką skutecznością uzupełniają składniki diety psa. Warto spróbować podać jagnięcinę, nawet jeśli planujesz podawać ją sporadycznie, będzie ona ciekawą różnorodnością w diecie Twojego psa.

Warzywa to nie mięso, a może??

Warto pomyśleć także o uzupełnianiu diety psa poprzez przynajmniej częściowe przejście psa na dietę warzywną. Warto co jakiś czas postawić na warzywa, aby pies miał różnorodne posiłki, ale także, aby mógł spokojnie uzupełniać wymagane w diecie składniki odżywcze. Eksperymentuj, a może poznasz ciekawe warzywa, które do reszty zasmakują Twojemu pieskowi.

Podsumowanie

Pies alergik to bardzo wymagająca dieta, którą trzeba mocno kontrolować. Należy pamiętać, że psiak to członek rodziny o którego warto dbać i kochać z całego serca. Dieta jest wymagająca dla psa oraz właściciela.