Lotto to jedna z najpopularniejszych gier w Polsce. Jest to również legalna forma hazardu.

Mini lotto wyniki

Loteria istnieje w Polsce od 1820 roku i jest jedną z najstarszych tego typu instytucji w Europie. Pierwsza loteria została zorganizowana przez osobę prywatną – kolekcjonera dzieł sztuki amatora, który sprzedawał losy z numerami ze swojej kolekcji po cenie wyższej niż koszt poszczególnych dzieł. Pierwsza oficjalna polska loteria państwowa rozpoczęła się w zaborze pruskim (1793-1918).

Aby dowiedzieć się, jakie liczby wypadły w Twoim losie i czy jesteś szczęśliwym zwycięzcą, powinieneś wejść na oficjalną stronę Lotto. Pokażemy Ci, gdzie możesz samodzielnie sprawdzić te informacje.

Sprawdzanie wyników mini lotto w Polsce jest bardzo proste. Wyniki loterii dostępne są w Internecie i telewizji. Oprócz tego są one publikowane w specjalistycznych periodykach i gazetach.

Wyniki mini lotto można sprawdzać zarówno przed, jak i po losowaniu. Zaletą sprawdzenia wyników przed losowaniem jest to, że wiesz ile zwycięskich losów zostało sprzedanych, co ułatwia obliczenie swoich szans na wygraną. Po losowaniu dowiesz się, czy jesteś zwycięzcą, czy nie.

Co to jest Mini Lotto?

Mini lotto (loteria międzynarodowa) to jedna z najpopularniejszych gier w Polsce. Jest to loteria organizowana przez Polską Izbę Loterii S.A. (Lotto SA). Oficjalna nazwa gry to – “Lotto International Mini”. Koszt losu wynosi 2 zł i jego cena pozostaje niezmienna od początku sprzedaży. System Mini Lotto wywodzi się z poprzedniej loterii, która nazywała się “Lotto 6/49” i miała inne ceny, a także większą liczbę nagród do zdobycia. Obecnie w tej loterii dostępne są tylko 3 nagrody, ale losy kosztują 2 zł, więc i tak masz większe szanse na ich zdobycie niż w loterii 6/49, bo tamta loteria oferowała aż 24 nagrody. Oprócz tych trzech głównych nagród, jest także wiele mniejszych, dostępnych dla osób, którym uda się poprawnie odgadnąć 3, 4, 5 lub 6 numerów.

Biura sprzedaży losów znajdują się w każdym mieście w Polsce. W każdym biurze można kupić losy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15 i od 16 do 19 oraz w sobotę od 9 do 13. Losowania są transmitowane na żywo z Warszawy przez stacje telewizyjne i radiowe w całej Polsce oraz drogą satelitarną do Europy, Ameryki Północnej, RPA, Australii i kilku innych krajów.