Zastanawiasz się jaki rozmiar budy dla owczarka niemieckiego będzie odpowiedni? Poszukujesz informacji, która odpowie Ci na to pytanie poprawnie? Zachęcamy do zapoznania z poniższym tekstem.

Rozmiar budy dla owczarka niemieckiego ma znaczenie

Podczas wychowywania psa, a także w codziennym życiu warto mieć na uwadze, aby buda Twojego psa była odpowiednich wymiarów. Wymiary budy dla psa są zależne od wielkości psa, płci oraz jego osobistych preferencji. Przyjmuje się, że jeśli jest to samiec to buda powinna być nie mniejsza niż 100 cm powierzchni dla psa, a sama buda mierząc wnętrze powinno wynosić minimum 70 cm szerokości oraz 90 cm długości. Odpowiednio dla suczki wymiary te powinny być takie: minimum 90 cm powierzchni dla psa, 70 cm szerokości oraz 90 cm długości.

Należy pamiętać, że buda dla psa to nie jest miejsce odbywania kary, a miejsce, gdzie ma się czuć bezpiecznie i komfortowo, więc nie może to być miejsce brudne i ciasne. Musi być dla psa komfortowe, aby mógł się tam poczuć komfortowo. Zapewniając psu odpowiednich wymiarów budę, zapewniamy psu bezpieczeństwo oraz miejsce, gdzie może się wyciszyć oraz wyspać w sytuacji dla niego stresowej.

Buda dla psa często jest kojarzona negatywnie jako miejsce zamieszkania psa w ogrodzie. Często na łańcuchy lub w kojcu. Nie powielamy tego schematu myślowego. Buda dla psa jest jego miejscem wypoczynku, kiedy przebywa w ogrodzie sam lub z właścicielami. Nie wolno dopuścić do sytuacji przetrzymywania psa w budzie, szczególnie zbyt małej.

Odpowiednie wymiary budy to szczęśliwy pies

Nigdy nie żałuj miejsca dla swojego psa kupując lub budując mu budę. Pamiętaj, że buda ma uchronić go przed stresującymi sytuacjami i ma mu pozwolić się uspokoić, odstresować, wyspać. Oszczędzając na powierzchni powodujesz, że pies uciekając z jednej sytuacji stresowej trafia do drugiej, co nie powoduje spokoju, a kolejne frustracje. Taka sytuacja może doprowadzić psa do niekontrolowanej agresji, której wcale nie jest winien. Nigdy nie dopuszczaj do sytuacji w których Twój pies nie potrafi sobie poradzić z emocjami, gdyż jest to często odreagowywane przez niego w postaci agresji na przedmiotach, a ostatecznie może to doprowadzić do agresji na człowieku. Nigdy nie stawiaj psa w takiej sytuacji. Postaw na odpowiedniej wielkości budę dla psa, która w określonych przypadkach może zniwelować agresję psa na człowieka, a na pewno będzie miejscem pełnego wypoczynku i spokoju dla Twojego psa, który właśnie tego potrzebuje.