Masz owczarka niemieckiego i chcesz kupić dla niego odpowiednią budę? Zastanawiasz się jaka buda dla owczarka niemieckiego będzie odpowiednia? Przedstawimy w tym tekście jakie elementy i wymiary musi spełniać odpowiednia buda dla Twojego owczarka niemieckiego. Pamiętaj, że buda dla psa jest miejscem odpoczynku podczas przebywania na świeżym powietrzu, a nie docelowym mieszkaniem, gdzie będzie spędzać swój czas o każdej porze dnia i nocy.

Odpowiednia buda miejscem odpoczynku

Podczas poszukiwań, jaka buda dla owczarka niemieckiego będzie odpowiednia, warto na początek zastanowić się nad kwestią miejsca. Odpowiednia buda nie powinna zagradzać miejsca do zabawy. Pies na podwórzu powinien mieć odpowiednio dużo miejsca aby móc bez większych problemów się wybiegać, a w przypadku potrzeby odpoczynku, móc swobodnie pójść do budy i odpocząć w spokoju tyle czasu ile potrzebuje. Jeśli jesteś w stanie zapewnić odpowiednią ilość miejsca swojemu pupilowi, możemy przejść do odpowiednich wymagań w kwestii wielkości budy dla Twojego psa.

Odpowiednie wymiary budy dla Twojego psa

Wymiary budy dla psa są kwestią bardzo indywidualną, gdyż każdy psiak jest inny, stąd buda nie powinna być zbyt mała, aby pies po prostu się w niej zmieścił. Przyjęło się, że dla owczarka niemieckiego buda powinna wynosić odpowiednio minimum 70 centymetrów szerokości, 90 centymetrów długości oraz w zależności od płci, dla suczki 90 centymetrów wysokości, a dla samca 100 centymetrów wysokości. Podane minima powinny zapewnić komfort większości psów, jednak warto mimo wszystko przed zakupem rozważyć wymiary budy indywidualnie dla wielkości swojego psa. Może się zdarzyć, że Twoja suczka będzie większa niż typowy samiec, więc warto w takiej sytuacji rozważyć większą budę.

Buda dla psa a zabawa w niej

Docelowo buda dla psa nie powinna pełnić funkcji domu, ani miejsca przeznaczonego do zabawy. Buda zewnętrzna, tak samo jak klatka w domu powinna pełnić funkcję przede wszystkim miejsca odosobnienia dla psa, które jest dla psa miejscem bezpiecznym w którym może się bez obaw schować i w którym czuje się bezpiecznie. Jeśli nie chcesz, aby pies spędzał czas w budzie na odpoczynku lub śnie, warto pomyśleć o tym, aby przygotować dla psa inne miejsce odpoczynku, jednak warto pamiętać o tym, że to właśnie w wywietrzonym oraz zacienionym miejscu pies chętniej i wydajniej odpocznie przed dalszymi zabawami. Miejsce bezpieczne jest też ważne, aby pies mógł uciec np. od zabawy z innymi psiakami.