Pies to najlepszy przyjaciel człowieka

Stwierdzenie, iż pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, z pewnością można określić jako prawdziwe. To właśnie te czworonogi są najbliżej ludzi. Uwielbiają je dzieci, nastolatkowie, dorośli a także seniorzy. Pomagają strzec bezpieczeństwa, są przewodnikami i przyjaciółmi. Z pewnością warto mieć psa i dać mu kochający oraz ciepły dom.

Inteligencja psów ranking

Każdy ma swoje preferencje. Dotyczy to także psów oraz ogólnie zwierząt. Niektórzy pragną mieć po prostu nowego przyjaciela, a dla innych ważna jest inteligencja pieska. Dla tych drugich jest ten fragment inteligencja psów ranking:

  1. Border collie,
  2. Pudel,
  3. Owczarek niemiecki.

Właśnie tak według różnych źródeł plasują się psy, zgodnie z ich poziomem inteligencji. Do czego może przydać się taki pies? Z pewnością dużo łatwiej odpowiednio go wychować, aby na przykład był przyjazny dla dzieci albo wykonywał sztuczki. Każdy ma inne cele, z inteligentnym psem z pewnością łatwiej je osiągnąć. Kupno takiego psa może być również szansą na wygrywanie wystaw albo różnych konkursów. Z pewnością rasowy, inteligentny pies oznacza wiele zalet dla jego właściciela.
Aby mieć pewność, iż psy są rasowe i dobrze traktowane, należy kupować się tylko w zaufanych miejscach. Takie miejsca to oczywiście hodowle, które posiadają stosowne uprawnienia i dokumenty je potwierdzające. Nie warto wspierać nielegalnych hodowli, które najczęściej nie są dobrym środowiskiem dla zwierząt. W przypadku podejrzenia, iż dana hodowla nie jest legalna, należy zgłosić sprawę do odpowiednich służb.
Jeśli jest taka możliwość, warto jednak zmienić priorytety. Tak na przykład w schroniskach wciąż pozostaje wiele zwierząt, skrzywdzonych przez człowieka, które potrzebują kochających domów i przystani na całe życie. Tam również można znaleźć bardzo mądre psy, chociaż nie często rasowe i pochodzące z hodowli.

Podsumowanie

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, potwierdzi to z pewnością każdy właściciel tych czworonogów. Są przyjazne, towarzyskie, mądre i bardzo oddane właścicielowi. Jeśli ważna jest inteligencja psa, z pewnością warto sprawić sobie którąś z ras: Border collie, pudel czy owczarek niemiecki. Takie pieski z pewnością łatwiej wytresować i osiągnąć swoje cele. Warto także odwiedzać schroniska, gdzie także można spotkać wiele mądrych i oddanych psów. Potrzebują kochającego domu i komfortu, a więc warto im to zapewnić. Warto pamiętać o tym, iż niezależnie od inteligencji, każdy pies odpowiednio traktowany jest przyjazny i bardzo oddany kochającemu właścicielowi