Poszukując informacji jaka temperatura dla psa jest odpowiednia warto zapoznać się z opinią weterynarzy oraz książkami, które dokładnie opisują wartości jakie powinny wykazywać odpowiednie pomiary temperatury ciała psa. Warto cyklicznie sprawdzać temperaturę ciała psa, gdyż jest to konieczne, aby utrzymać psa w dobrej kondycji i ustrzec się od różnych chorób, które zagrażają zdrowiu i życiu Twojego pupila.

Jaka temperatura dla psa jest odpowiednia?

W kwestii zdrowia Twojego psa nie ma miejsca na kompromisy. Warto postawić na dokładny pomiar temperatury poprzez profesjonalny termometr przeznaczony dla psów. Jest to pewien wyznacznik poprawności pomiaru temperatury. Warto także pamiętać, że wartości, które dla ludzi są normalne nie muszą pokrywać się z normalnością Twojego psa. Jakie są więc poprawne wartości temperatury ciała Twojego psa? Warto wiedzieć jaki jest poprawny zakres temperatur dla psa.

Poprawna temperatura ciała Twojego psa

Prawidłowa temperatura Twojego psa powinna wynosić od 38 do 39 stopni Celsjusza. Jest to delikatnie mówiąc szokujące, gdyż dla człowieka taka temperatura może oznaczać poważne zakażenie wirusem lub bakteriami. Dla człowieka kończy się to w większości przypadków leczeniem i spędzeniem przynajmniej kilku dni w łóżku. Dla psa jednak jest to codzienność i pełna normalność, gdyż właśnie taka temperatura jest dla niego w pełni naturalna i z taką temperaturą czuje się najlepiej.

Zbyt wysoka temperatura Twojego pupila? Jak jej zaradzić?

Jeśli mierzysz swojemu psu cyklicznie temperaturę ciała wiesz, że może ona się wahać. Co jeśli zaczyna ona niebezpiecznie rosnąć? Warto w takiej sytuacji nie eksperymentować i skontaktować się ze swoim weterynarzem, który powinien zalecić odpowiednie leki. Jeśli to nie pomoże należy wybrać się do kliniki weterynaryjnej, gdzie pies otrzyma odpowiednią pomoc medyczną. Warto jednak pamiętać, że zakresy poprawnych temperatur różnią się w stosunku do psów i ludzi i temperatura 41 stopni Celsjusza u psa nie musi być tak poważna jak u człowieka, dlatego warto najpierw spokojnie skontaktować się z weterynarzem, a dopiero później kierować się do kliniki weterynaryjnej celem dalszych badań.

Nie zawsze wysoka temperatura ciała musi oznaczać jakieś problemy zdrowotne. Czasem może to być po prostu lekkie zawahanie, a nasze zaburzone odbieranie niektórych wartości temperatur może niepotrzebnie wzbudzać panikę i nagłe jeżdżenie po klinikach weterynaryjnych celem pozyskania pomocy.