Psie sprawy

Pies określany jest często jako najlepszy przyjaciel człowieka. Faktycznie często jest to prawdą. Psy są przyjazne, oddane i bardzo wierne. Jednak to nie tylko przyjemność i radość, ale także wiele obowiązków. Wśród nich można wymienić dostęp do wody, odpowiednie pożywienie, częste spacery i zapewnienie odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Co jednak zrobić, gdy pomimo tego zapach z pyska psa jest bardzo nieprzyjemny? Podpowiadamy.

Zapach z pyska psa – co zrobić?

Warto wiedzieć o tym, iż nieprzyjemny zapach z psa pyska to nic normalnego. Niestety wciąż wielu właścicielu tych czworonogów nie ma takiej świadomości. Oto kilka ważnych informacji związanych z tym właśnie tematem:

  • Kamień nazębny – jedna z najczęstszych przyczyn nieprzyjemnego zapachu. Aby tego uniknąć warto od najmłodszych lat życia szczotkować specjalnym żelem zęby pieska. Paski oraz przekąski dla psów mogą również zwalczyć problem. Mowa oczywiście o specjalnych produktach, których zadaniem jest usuwanie kamienia nazębnego u psów.
  • Gnilny zapach – pochodzi od żołądka. Gdy na zębach nie ma kamienia, najczęściej brzydki zapach z pyska oznacza właśnie zapach pochodzący z żołądka pupila. Przyczyną może być nieodpowiednie żywienie lub problemy trawienne. Rozwiązaniem problemu jest zmiana diety psa, musi być ona dostosowana do wieku oraz kondycji zwierzaka.
  • Zapach z pyska psa nie powinien być nieprzyjemny. Niestety wciąż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Najczęstszymi powodami nieprzyjemnego zapachu z pyska może być kamień nazębny lub gnilny zapach pochodzący z żołądka. Co wówczas zrobić? Z pewnością bardzo ważna jest odpowiednia higiena i dbanie o zęby oraz dziąsła psa. Można zrobić to poprzez zastosowanie specjalnych produktów przeznaczonych do usuwania kamienia nazębnego i dbania o pysk psa. W przypadku zapachu gnilnego najlepszym rozwiązaniem jest zmiana diety na odpowiednią.

Podsumowanie

Posiadając psa trzeba o niego odpowiednio zadbać. Niezwykle ważna jest higiena oraz odpowiednia wieka, dostosowana do wieku oraz kondycji i potrzeb zwierzaka. Zaniedbanie tych spraw może mieć bardzo przykre konsekwencje dla pupila. W przypadku niepokojącego zachowania zwierzaka, należy zgłosić się na wizytę do lekarza weterynarii. Dzięki temu można wykonać stosowne badania i dobrać odpowiednie leczenie. Najważniejsza w tym temacie jest profilaktyka, która pomoże uniknąć nieprzyjemności i problemów zdrowotnych pupila. Higiena i zdrowa dieta to podstawa dla dobra psa