Wybierz imię dla swojego zwierzaka

Gdy zwierzę zawita pod strzechami Twojego domu, jednym z pierwszych pytań które zadają sobie wszyscy domownicy będzie to, jakiego imienia w stosunku do tego zwierzęcia używać. Wybór idealnie dopasowanego imienia nie jest łatwą kwestią, tym bardziej, że jest ich tak wiele i można zaczerpnąć je z różnych źródeł! Kolejne imiona będą wyskakiwały Ci w głowie jak grzyby po deszczu. Wybór idealnego imienia będzie więc ogromnym wyzwaniem, jeśli zależy Ci na tym, by brzmiało ono dobrze, pasowało do Twojego pupila, a zarazem podobało się Tobie i najbliższym. Pamiętaj, że podobnie jak Ty nosisz swoje, Twoje zwierzę będzie nosiło swoje imię przez całe swoje życie!. Burki, Reksy i Azory, to imiona sztampowe, pozbawione smaku i personalizacji. W tym artykule podpowiemy Ci, skąd możesz wziąć fajne imiona dla zwierząt.

Postaraj się unikać ludzkich imion.

W przypadku zwierząt, nadawanie im ludzkich imion może być źródłem wielu groteskowych sytuacji. Nietrudno jest wyobrazić sobie malujące się na twarzy nieświadomego słuchacza zdziwienie, gdy usłyszy on o Józku gryzącym kanapę, Stefanie przynoszącym martwe myszy, czy wykastrowanym tydzień temu Ambrożym. Oczywiście, nazwanie zwierzęcia ludzkim imieniem nie jest zbrodnią i może niejako wskazywać na Twoje poczucie humoru, aczkolwiek jest to coś czego raczej powinno się wystrzegać.

Wśród części ludzi panuje przekonanie, że nadawanie zwierzętom ludzkich imion to forma okazania braku szacunku wobec ludzi dzierżących te same imiona. Uważają oni, że można urazić ciocię Jadwisię nazywając kotkę jej imieniem, a wujek Zdziś może nie być zadowolony z faktu, że tego samego imienia używasz w stosunku do swojego chomika.

Fajne imiona dla zwierząt – dużo źródeł, masa inspiracji

Wybór imienia dla zwierzęcia ograniczają pewne konwenanse i nasza kreatywność. Jeśli chcemy, nikt nie zabroni nam nazwać psa Burkiem, ale nie będzie to w żaden sposób unikalne, a niesie też za sobą ryzyko, że pies – nabierając zdolności mówienia ludzkim głosem w wigilię – powie nam dosadnie co myśli o tym, że go tak nazwaliśmy.

Imion możemy szukać w mitologiach, ciekawym imieniem dla kota – łobuza może być choćby Loki, natomiast jeśli szczekanie Twojego psa rozbrzmiewa głośno jak grom, możesz rozważyć nazwanie go Thor.

Twoje zwierzę nie obrazi się na Ciebie nigdy, więc jeśli nadasz mu imię kojarzące Ci się z ulubionym jedzeniem, to chomiczek Kebab czy papużka Kremówka na pewno nie zrobią z tego tytułu żadnego problemu!