Wszyscy wiemy, że ras psów jest naprawdę bez liku. Jedne cieszą się większym, a inne mniejszym zainteresowaniem. W niniejszym tekście nieco uwagi poświęcimy sznaucerom, a konkretnie ich miniaturowej odmianie. Odmiana ta w zasadzie w niczym nie różni się innych przedstawicieli tego gatunku. Jest to psiak nabywany jako tzw. kanapowiec i towarzysz dnia codziennego. Rozwój tej rasy miał miejsc na początku ubiegłego wieku. Wówczas to określano je mianem szorstkowłosych pinczerów karłowatych. Psy te swój początek mają w niewielkich pieskach, które pilnowały gospodarstw domowych oraz tropiły gryzonie. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej na temat przedstawicieli tego podgatunku sznaucerów. Stąd też dzisiaj będzie nieco więcej na ten temat.

Sznaucer miniaturowy waga – krótka charakterystyka gatunku

Psy tej rasy wyróżniają się przede wszystkim kwadratową, lecz jednocześnie harmonijną sylwetką. Mamy tu zatem długą brodę, tylne łapy, ułożone pod kątem, opadający grzbiet oraz sierpowaty ogon. Przeciętna wielość tego psa w kłębie to około 35 cm w kłębie, bo tyle osiągają bez względu na płeć. Z kolei, jeśli kogoś ciekawi Sznaucer miniaturowy waga to spieszymy donieść, że psy te ważą około 4-8 kg. Miniaturowe sznaucery możemy zobaczyć w czterech umaszczeniach: czarnym, białym, czarno – srebrnym oraz pieprz i sól. Na sierść sznaucerów składa się gęsty podszerstek dłuższa oraz szorstka część właściwa.

Usposobienie mini sznaucerów

Jest to piesek niezwykle towarzyski, żywy, pogodny i towarzyski. Tym samym doskonale sprawdzi się jako towarzysz w każdym domu. Pod tym względem nie różni się zasadniczo od innych sznaucerów. Jednak to niewielkie gabaryty dodają mu uroku i rzesze entuzjastów. Do tego jest on również bardzo wdzięcznym stworzeniem i nie powinno być z jego błyskawicznym wtopieniem się w resztę rodziny. W przypadku wyboru małego psa to właśnie ta rasa jest optymalna, ponieważ nie musimy sobie zaprzątać głowy czyszczeniem naszego mieszkania z sierści zwierzęcia.

Resumują, sznaucer miniaturowy to piesek uwielbiający błyszczeć w towarzystwie. Jednocześnie ma łagodne usposobienie i może być duszą towarzystwa. Trudno się zatem dziwić, że to właśnie ta rasa jest tak ochoczo wybierana, bo z tym psiakiem z całą pewnością nie narażamy się na rutynę i nudę. Jednym słowem jest to doskonały wybór dla osób samotnych, jak i też tych posiadających dzieci. Wybór sznaucera z pewnością jest w tych przypadkach bardzo trafiony. Mamy więc nadzieję, że nasza krótka charakterystyka tego psa przekonała Państwa do wyboru właśnie jego.