Dog Niemiecki to rasa psów, która uznawana jest za jedne z największych psów świata. Rzeczywiście, ich wzrost jest imponujący, tak jak i cała postawa i budowa ciała. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tym, by w ich domu zamieszkał tak wyjątkowy zwierzak, jak dog niemiecki, nazywany również dogiem olbrzymem.

Przed zakupem psa tej rasy powinniśmy jednak zastanowić się nad wieloma kwestiami. Należą do nich nie tylko to, co i ile je dog niemiecki, ale również czego potrzebuje pies, jak wiele ruchu i towarzystwa należy mu zapewnić i w jakiej formie, jak również czy aby na pewno jesteśmy w stanie sprostać tym wszystkim wymaganiom. Powinno to być dla nas najważniejszą kwestią, ponieważ każdy odpowiedzialny opiekun psa musi zrobić wszystko, aby zwierzak czuł się dobrze pod jego opieką i by niczego mu nie zabrakło. Dotyczy to szczególnie właściwej opieki nad psem, gdyż niezaspokojone potrzeby zwierzęcia dość szybko mogą się obrócić przeciwko nam. Zwierzak może zacząć czuć się źle, stanie się poirytowany, a nawet agresywny. Aby tego uniknąć musimy postarać się zaspokoić wszelkie potrzeby zwierzęcia.

Wśród ważnych elementów, jakie musimy zapewnić psu jest jedzenie. Nie wystarczy, by kupić psu najtańszą karmę, jaką znajdziemy w markecie. Aby pies nie chorował powinien dostawać karmę najwyższej jakości. Biorąc pod uwagę dobrej jakości karmę oraz to, ile je dog niemiecki musimy liczyć się z dość sporymi kosztami utrzymania psa. Jednak na karmie nigdy nie powinniśmy oszczędzać. Kolejną rzeczą, jaką musimy zapewnić psu są spacery, aktywność ruchowa i zabawa. W przypadku psów tej rasy nie ma konieczności przemierzania zaskakujących ilości kilometrów. Wbrew pozorom, dla doga wystarczające są około godzinne spacery raz dziennie, a także możliwość zabawy gryzakiem czy piłką. Najczęściej to wystarczy, aby pies czuł się zaspokojony i szczęśliwy. Ważne jednak, by w tym czasie pies spędzał czas z człowiekiem. Jest to bardzo towarzyska rasa psów, która doskonale czuje się w towarzystwie człowieka. Nie należy więc pozostawiać zwierzęcia na zbyt wiele godzin samotności w domu.

Decydując się na psa powinniśmy mieć świadomość również tego, że w pewnym momencie nasz zwierzak może wymagać leczenia i opieki weterynaryjnej. Oprócz podstawowych badań i szczepień, jakie wykonuje się co roku, powinniśmy mieć na uwadze ewentualne problemy ze zdrowiem, jakie może mieć każda istota żywa, w tym również pies. W takim przypadku może być konieczne leczenie, na które lepiej być przygotowanym finansowo.