Poszukujesz psiaka dla siebie? Szukasz psa, który będzie szczęśliwy w towarzystwie ludzi i ogólnie człowieka? Golder retriever to pies, który uwielbia kontakt i towarzystwo człowieka, jednak jak każda rasa może być negatywny. Sprawdź, jakie golden retriever wady ma.

Sprawdź największe problemy psa golden retriever wady

Samotność

Przede wszystkim samotność, pies ten jest bardzo przywiązany do ludzi, uwielbia z nimi kontakt i niesamowicie nie lubi samotności. Może to przeszkadzać, gdyż zazwyczaj właściciele wychodzą z domu do pracy na co najmniej osiem godzin. Jest to problem z którym należy sobie poradzić, nie ma rzeczy niemożliwych, jednak jest to kwestia, którą należy mocno przepracować. Przyda się pomoc behawiorysty, który pokaże jak radzić sobie z tęsknotą swojego ukochanego psiaka.

Długa sierść

Golden retriever to pies, który będąc dorosłym będzie okazywać wspaniałą sierść, a jeśli zachcesz, ułożysz mu wspaniałą, dumną fryzurę, którą będzie chwalił się dumnie na ulicy oraz w domu. Wadą takiego stanu rzeczy jest kwestia gubienia sierści, a co za tym idzie wiele kłębów sierści na każdym meblu i ubraniu. Golder retriever wymaga częstego czesania oraz dokładnego dbania i mycia jego sierści. Sprawia to dodatkowy obowiązek nałożony na właścicieli. Brak takiego czesania doprowadzić może do okropnych i nie do rozczeszenia kołtunów sierści na uszach oraz ogonie. Dodatkowo wielkie uszy mogą często moczyć się w misce z wodą, a kiedy pies się otrzepie woda poleci na boki wszędzie gdzie trafi. Powoduje to zalane meble oraz zacieki na ścianach. Jest to problem, który może zniechęcić do tej rasy szczególnie osoby mocno dbające o porządek w swoim domu.

Koszty życia psa

Golden retriever jest dość dużym psem, co przekłada się na to ile karmy potrzeba do trzymania odpowiedniej diety. Koszt miesięczny samej karmy może wynieść nawet 400 zł, co jest dość dużym wydatkiem dla typowej osoby żyjącej w Polsce. Każdy kto zastanowi się w tej chwili, czy nie można zamienić karmy na np, resztki z obiadu może być zaskoczony, jednak przewód pokarmowy psów tej rasy jest bardzo wrażliwy i może doprowadzić do długiego leczenia weterynaryjnego. Nie wolno tak robić, jest to szkodliwe dla psa i może doprowadzić do poważnych chorób, które dodatkowo także są kosztowne.

Podsumowanie

Omawiana tutaj rasa psa jest bardzo kosztowna, jednak jest to psiak bardzo kochający i warto dla niego poświęcić trochę czasu i cierpliwości.