Eksperymenty z genetyką i zabawa w Boga

Od lat ludzie pracują z genami różnych żywych organizmów po to, by ulepszać je, sprawić by lepiej adaptowały się do panujących na ziemii warunków, wyzbyły się możliwych chorób genetycznych i służyły człowiekowi jak najdłużej. Wśród roślin, popularne stało się GMO, które ma liczne rzesze fanów jak i przeciwników. Wśród zwierząt przejawia się to przez powstawanie nowych gatunków. Ludzie krzyżują ze sobą różne gatunki zwierząt po to, by uzyskać nowe – o jeszcze ciekawszym wyglądzie i właściwościach. Dzięki temu właśnie powstają nowe rasy psów, kotów i innych zwierząt.

Trzy nowe rasy psów, o których mogłeś nie słyszeć

 

Pomsky

Jest to jedna z bardziej wyjątkowych nowych ras psów, stanowi kolejną hybrydę dużej rasy psa z małą. Pomsky to rasa powstała na skutek krzyżówki genów szpica miniaturowego i syberyjskiego husky. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że rasa cieszy się dużą popularnością głównie przez wzgląd na łatwe przyzwyczajanie się do życia w niedużym mieszkaniu.

Psy rasy Pomsky przypominają wyglądem pluszowe zabawki, szczególnie w wieku szczenięcym. Ich sierść jest gruba jak u Husky, a nierzadko mają one też typowe dla tej rasy, błękitne oczy. Rekordziści Pomsky mogą ważyć nawet piętnaście kilogramów!

Owczarek z Bergamo

Jest to rasa wywodząca się pierwotnie z leżących we Włochach Alp, wykorzystywana do celów pasterskich. Bliższe przyjrzenie się przedstawicielowi tej rasy nasuwa wniosek, iż jest on niesamowicie podobny do popularnej na Węgrzech rasy pochodzącej stamtąd – Komondora.

Owczarki z Bergamo to psy o wyjątkowej sierści – przypomina ona brązowe, szare lub czarne dredy, jest jednakże dużo łatwiejsza w pielęgnacji, niż na to wygląda. Czy uwierzysz, że Owczarka z Bergamo wystarczy wykąpać trzy razy do roku?

Jest to rezolutna, cierpliwa i inteligentna rasa, która zawsze jest czujna. Owczarki te dożywają wieku piętnastu lat, a do zachowania dobrego zdrowia konieczne im są codzienne ćwiczenia i ruch. Psy tej rasy świetnie dogadują się z innymi psami oraz dziećmi.

Goberian

Goberian to rasa powstała z wymieszania się genów golden retrievera z syberyjskim husky. Jest to piękne zwierzę o imponujących uszach i wyglądzie wilka, z charakterem typowym dla retrievera – potulnym i przyjacielskim.

Goberiany mają białą sierść na której występują brązowe, szare i czarne łaty, jasne oczy i pysk niemal identyczny jak u typowego goldena, a także urocze, opadające do tyłu uszy. Zdarzają się również egzemplarze o cynamonowej sierści!