Każdy czasem potrzebuje mieć przyjaciela

Częstym lekarstwem na samotność zalecanym przez ludzi jest przygarnięcie jakiegoś zwierzaka. Jazda konno potrafi nauczyć pokory i respektu przy dużym, silnym zwierzęciu, spacery z psem to świetny wypełniacz czasu, źródło ruchu i inwestycja w zdrowie, a koty… Koty nas ignorują, lub nie. Zwierzęcy przyjaciel zawsze wysłucha, nie ocenia, nie zadaje niewygodnych pytań – jest najlepszym powiernikiem sekretu (no chyba, że rozgada się w Boże narodzenie!).

Jeśli Twój tryb życia nie pozwala Ci na posiadanie psa, nie możesz wybudować stadniny ani wydzierżawić konia, albo masz alergię na koty – nie przejmuj się, istnieją również mało wymagające zwierzęta domowe, którymi możesz się zainteresować by nie czuć się samotnie w czterech ścianach swojego mieszkania.

Poznaj mało wymagające zwierzęta domowe, które podbiją Twoje serce

Mysz – Myszy kojarzy się głównie z wyrządzaniem szkód w gospodarstwach rolnych, czy – przez wpływ popularnej kreskówki – stałym psoceniem się kotu i ludzkim domownikom. Oswojone, stają się wspaniałymi pupilami, które chętnie oddają się różnym zabawom. Są bardzo inteligentne i ruchliwe. Z powodu swoich rozmiarów, zazwyczaj nie wyrządzają szkód. Myszy potrzebują dużo aktywności, dlatego dobrym rozwiązaniem może być użycie klatki z dużą ilością drabinek, platform czy tuneli – Twój mały pupil będzie z tego powodu szczęśliwy i na pewno wydłuży to jego życie. Dodatkowym źródłem atrakcji dla Ciebie będzie wsadzony do mysiej klatki kołowrotek – obserwowanie biegającej w takiej maszynie do ćwiczeń myszki dostarczy Ci dużo dobrego humoru.

Żółwie – Żółwie to dobre zwierzęta dla introwertyków, którzy nie wymagają nadmiernego zaangażowania ze strony pupila, a także budowania relacji z nim. Co prawda, żółw oswaja się stosunkowo szybko i jest w stanie rozpoznać swojego opiekuna, natomiast przez wzgląd na jego budowę i tryb życia, nie jest on preferowanym towarzyszem szalonych zabaw.
Na korzyść żółwia przemawia fakt, iż nie trzeba uczyć go dyscypliny – żółwie nie niszczą i nie hałasują. Są również w stanie przetrwać stosunkowo długo bez pożywienia, więc teoretycznie można pozostawić je na dzień lub dwa same w domu, choć mimo wszystko w razie wyjazdu lepiej będzie, jeśli ktoś profilaktycznie odwiedzi nasze mieszkanie przynajmniej raz dziennie.
Żółwie żyją dość długo, dlatego przywiązanie się do nich nie musi łączyć się z obawą, iż nagle znikną one z naszego życia.

Kanarki – Kanarki to mało wymagające, lecz wciąż towarzyskie ptaszki niewielkich rozmiarów. Znaną wszystkim cechą kanarków jest ich piękny, radosny śpiew. Są dobrym wyborem dla osób zapracowanych i samotników.

Jest to zwierzę tanie w utrzymaniu i podobnie jak proponowany wyżej żółw, nie wymaga ono treningu dyscypliny. Jeśli planujesz wybyć z domu na parę dni, zostaw mu w klatce ziarno i zapas wody.

Kanarek to ptak towarzyski, jeśli pozostawiasz go samego w domu, zostaw mu włączone radio bądź inne źródło muzyki.