Nie ma co zaprzeczać – posiadanie już jednego konia może pochłonąć ogromną sumę pieniędzy. Jednak to nic w porównaniu do fortun jakie były warte te konie. Najdroższe konie świata .

1.Strongman 47,5 tysiąca dolarów

Do dziś jest to najdroższy koń zimnokrwisty rasy belgijskiej. Jest to o tyle dziwne, że został sprzedany na początku XX wieku, a zakupił go pracownik budowlany z Australii.

2.Stay Thirsty 500 tysięcy dolarów

Niezwykły koń rasy pełnej krwi arabskiej. Dla właścicieli był niezwykle udanym zakupem, gdyż już w pięciu wygranych wyścigach zarobił 2 miliony dolarów.

3. Lord Sinclair

Niemiecki ogier znany z dwóch zwycięstw w Young Horse. Nie ma dokładnej wyceny samego ogiera, jednak był naprawdę wiele wart biorąc pod uwagę, że jego najsłynniejszy syn był wart 1,6 mln dolarów.

4 Poetin 3,3 miliona dolarów

Wałach sprzedany w 2003 roku za oszałamiającą sumę.

5.Sardar 3,5 miliona dolarów

Jedna z prawdziwych legend wśród koni. Sardar jest to ogier, który ustanowił 8 rekordów wyścigowych, z których niektóre do dziś pozostały nie podbite. Jest to o tyle ważne, że pierwsze z nich ustanowił w latach 60 i 70 XX wieku.

6.Pine Chip 4 miliony dolarów

Jest to rekordzista w biegu na milę w kategorii kłusaków. W 1994 roku ustanowił rekord – nieco ponad 1 minutę 50 sekund.

7.Green Monkey 16 milionów dolarów

Przedrostek “Green” w nazwie jest w pełni adekwatny gdy spojrzymy na cenę konia. Ten ogier pełnej krwi angielskiej jest jednym z najdroższych koni na świecie i zdecydowanie najdroższym przedstawicielem swojej rasy.

8.Annihilator 19 milionów dolarów

Czym charakteryzował się koń za 19 milionów dolarów? Annihilator wzorowo chodził inochodem i był niezwykle szybki. Ponadto trudno było oderwać od niego wzrok, gdyż miał cudowne, jedyne w swoim rodzaju umaszczenie.

9.Shareef Dancer 40 milionów dolarów

Ten koń był prawdziwym championem. Zwyciężał w prestiżowych wyścigach jak Iris Derby Stakes i King Edward VII Stakes. Stał się niemal gwiazdą wśród koni startujących na tych zawodach.
Został sprzedany za zawrotną sumę 40 milionów dolarów. Jednak po sprzedaży nowi właściciele zdecydowali nie wystawiać więcej swojego konia do wyścigów.

10. Frenkel 200 milionów dolarów

Mimo wszystko prawdziwym championem wśród koni jest Frenkel. Jest to ogier, który nigdy nie zaznał smaku przegranej. Wręcz przeciwnie triumfował w aż 14 prestiżowych zawodach.
Jego wartość ocenia się na 200 milionów dolarów, jednak jest to tylko określenie. Jego właściciel nawet nie myślał wystawiać go na sprzedaż.